Милорад Додик станал дедо по седми пат

1 min read

Членот на Претседателството на Босна и Херцеговина Милорад Додик стана дедо по седми пат.

Додик на социјалните мрежи објави дека неговиот син Игор добил трето дете, девојче по име Настја.

„Се роди мојата седма внука Настја. Нека ѝ донесе среќа светот во кој тргна, а таа веќе ни ги исполни животите со радост. Честитки за третото дете на снаата Ивана и синот Игор. Нека се живи и здрави“, порача лидерот на СНСД.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Градот Скопје обезбедува поддршка за сензорна терапија и третман на деца со аутизам од социјално ранливи групи

Следно

ФОТО | Сите погледи вперени во неа: Илон Маск ја прошета својата мајка супермодел на црвениот тепих на Мет Гала

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian