ВИДЕО: Сосема природно и бесплатно ѓубриво за било која билка во вашиот дом

1 min read

Ова е всушност сосема природно ѓубриво кое можете да го искористите за било која билка или цвеќе.

Станува збор за ѓубриво од лушпата од банана, а тоа што е 100 проценти од природна состојка го прави најдобриот органски компост за било кое растение во вашиот дом.

Се прашувате како да го направите? Погледнете го видеото и упатствата во него и повеќе нема да фрлате пари за вештачки ѓубрива.

Лесно, бесплатно и органско… проверете!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓоковиќ ја започна 368 недела на врвот на АТП ранг-листата

Следно

Ердоган за оваа недела најави разговор со Путин

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian