„Старата дама“ ја активираше клаузулата, Киеза останува во Јувентус

1 min read

Екипата на Јувентус ја активираше клаузулата со која ќе го реализира трансферот на Федерико Киеза. Италијанскиот репрезентативец во октомври 2020 година од Фиорентина пристигна во Торино на позајмица со можност за откуп на договорот.

„Старата дама“ веќе плати 10 милиони евра за двегодишната позајница, а сега одлучи да плати дополнителни 40 милиони евра плус бонуси за целосно да го откупи неговиот договор.

Киеза во дресот на Јуветус одигра одигра 61 натпревар на кој постигна 18 голови, но од јануари е надвор од терените поради повреда на коленото и неговиот кам-бек се очекува на стартот од идната сезона.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Епидемија на хепатитис во загрепски училишта

Следно

Кралското семејство објави нови фотографии: Принцезата Шарлот наполни 7 години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian