Кралското семејство објави нови фотографии: Принцезата Шарлот наполни 7 години

1 min read

Седмиот роденден на принцезата Шарлот, кралското семејство го одбележа со нови фотографии од неа.

„Утре седум години!“, напишаа вчера на Инстаграм војводата и војвотката од Кембриџ покрај фотографијата на Шарлот со кучето. Фотографиите се направени во природа, а ги направила нејзината мајка, војвотката Кејт.

„Иста како Вилијам“, „Прекрасна е“, „Колку е слатка“, „Неверојатно колку личи на Вилијам“, „Близначка на тато“, се повторуваа следбениците на кралското семејство истакнувајќи ја сличноста на малечката Шарлот со нејзиниот татко, принцот Вилијам.

Шарлот е средното дете на Вилијам и Кејт. Таа го има постариот брат Џорџ и помладиот Луис.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

„Старата дама“ ја активираше клаузулата, Киеза останува во Јувентус

Следно

Да го задушиме огнот од војната во Украина за да не го зачадиме Балканот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian