Хороскопски знаци кои обожаваат прегратки: Со гушкање можете веднаш да ги освоите!

2 mins read

Тие се совршени за оние што сакаат интимност, блискост и сигурност! Ако веќе имате еден од овие знаци покрај себе, бидете сигурни дека тие никогаш нема да ве пуштат од својата прегратка и секогаш ќе го прават она што е најдобро за вашата љубовна врска.

1. Рак

Ракот е многу приврзан за луѓето околу него. Кога и да има чувства за некого, тој не може да се сопре при искажувањето. Па, кога е во врска, постојано ќе го „бомбардира“ партнерот со прегратки и бакнежи. Кога Ракот има силни емоции, едноставно не може да се воздржи.

Фото: Пиксабеј

2. Лав

Лавот ужива кога го обожуваат и кога му се восхитуваат. Токму затоа и кога станува збор за одбирање партнер, потребна му е личност што ќе му даде многу внимание. Ако има партнер што целосно ќе му се посвети, тој ќе возврати така што нема да го испушти од своите прегратки.

Фото: Пиксабеј

3. Вага

Вагата е вистински романтичар. Кога се грижи за некого, таа едноставно мора да ги искаже сите емоции што ги чувствува. Затоа и ќе му купува мали подароци на партнерот и ќе го изненадува во текот на денот со ненадејни прегратки, покажувајќи му колку ѝ значи.

Фото: Пиксабеј

4. Риби

Рибите уживаат во врска што емотивно ќе ги исполни, па со цел да ја зголемат интимноста, тие ќе најдат начин како да ги искажат своите емоции. Тоа ќе го прават преку чести прегратки, особено кога партнерот не им е расположен, претворајќи се себеси во перничка за гушкање.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Емери верува во чудо и во пласман во финалето во ЛШ

Следно

Ангелов повика да нема тензии околу споменикот во Слупчане: Никогаш да не се повтори војна

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian