Денеска бесплатен паркинг во Скопје

1 min read

Денеска на верскиот празник Рамазан Бајрам, на зонските паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг” – Скопје нема да се врши наплата, информираат од претпријатието.

Оттаму дополнуваат дека со редовна работа и наплата ќе работат двете катни гаражи „Беко” и „26 Јули” и јавните паркиралишта Кочо Рацин, Треска, Градска Болница и Клинички центар „Мајка Тереза”.

skopjeinfo.mk

Претходно

Одбележан Меѓународниот ден на трудот, се бараат повисоки плати

Следно

Дали чешањето на градите може да биде симптом на рак?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian