ФОТО | Принцезата Шарлин по шест месеци првпат во јавност: Со замислен поглед, едвај се насмевнала

2 mins read

Монегашката принцеза Шарлин се појави на трката Формула 1 Монако Е-при придружувана од својот сопруг принцот Алберт и близнаците, принцот Жак и принцезата Габриел. Ова е, воедно, првпат нацијата да ја види „најтажната принцеза на светот“ во јавност по долги шест месеци отсуство и престој во клиника за ментално здравје.

Во сив предимензиониран костум и панталони со мошне ефектни изрези на страните, принцезата Шарлин се појавила на сцената на Монако Е-При, трката на Формула 1.

Замислената принцеза постојано гледала во подот и се обидувала да го тргне погледот од фоторепортерот и нејзиниот сопруг, а јавноста можеше да забележи дека таа едвај се насмевнала.

Ова е првпат 44-годишната монегашка принцеза да се појави во јавноста по долгото отсуство и престојот во швајцарската клиника за ментално здравје.

Познато е само дека за Велигден се вратила кај семејството и празниците ги поминала со децата и сопругот.

Во текот на нејзиното доаѓање за да го прогласи победникот во Формула 1, седумгодишната принцеза Габриела цврсто ја прегрнала мајка си, јасно ставајќи ѝ до знаење дека повеќе не сака да се одвојува од неа.

Покрај тоа што престојуваше во една швајцарска елитна клиника, далеку од очите на јавноста, принцезата Шарлин минатата година помина десет месеци во родната Јужна Африка. Таму беше оперирана по тешка инфекција на синусите за време на самостојното хуманитарно патување.

„Најтажната принцеза“ објави први фотографии по враќањето од психијатриската болница

Принцезата Шарлин веќе некое време не е видена во јавноста, а сега не се појави ниту на настан што никогаш не го пропушта

ФОТО: Шарлин се врати дома: Пресреќна сум што го имам семејството покрај мене

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Со Македонецот во Бундеслигата: Навивачите сакаат да остане Чурлинов во Шалке

Следно

Реисот Шаќир Фетаи упати честитка по повод Фитр Бајрам

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian