Русија со нов ракетен напад, оштетена пистата во Одеса

1 min read

Руските сили извршија ракетен напад на аеродромот во Одеса, при што пистата е оштетена и сега е неупотреблива, соопшти денеска украинската армија.

Украинските медиуми повикувајќи се на очевидци јавуваат дека во Одеса одекнале неколку експлозии, откако се огласиле сирените за воздушниот напад.

kurir.mk

Претходно

На граничните премини нема подолги задржувања

Следно

ВИДЕО | Вучиќ ги покажа новите кинески ракетни системи: Горд сум!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian