Месечен хороскоп за мај: Почна сезоната на еклипсите, спремете се за промени

7 mins read

Овен

Мај ќе има секси почеток,кога романтичната планета Венера ќе влезе во вашиот знак. Но, Венера не е единствената планета што прави потези во ваша корист. Кога и среќниот Јупитер ќе влезе во Овен, претстојат уште послатки времиња. Всушност, можеби сте толку зафатени со задоволство или пеење со радост под туш дури и да го забележите неуредното затемнување на средината на месецот, но ако го забележете, обрнете внимание на тоа како тоа влијае на вашето здравје и работете на управување со нивото на стрес.

Бик

Затемнувањето за кое сите зборуваат спаѓа во делот од вашата астролошка карта што владее со односите, затоа потрудете се да останете смирени и да ја намалите драмата во вашиот љубовен живот овој месец, дури и ако тоа значи да го поминете затемнувањето сами и да уживате во грижата за себе. Вашата сезона завршува, а на Близнаците започнува, но вие нема ни да забележите бидејќи толку многу прекрасни социјални покани доаѓаат до вас. Благодарение на новата месечина, месецот завршува со слатка нота за вашиот љубовен и сексуален живот.

Близнаци

Вашата сезона започнува овој месец, Близнаци. И да, тоа значи дека треба да се облечете и да се забавувате (но не заборавајте да останете безбедни). Има неколку нерамнини на патот, како што е ретроградниот Меркур и непредвидливо затемнување во средината на месецот, но вие сте роденденската ѕвезда. Имате целосна дозвола да се забавувате што е можно повеќе овој месец.

Каков прв впечаток оставаат хороскопските знаци?

Рак

Мај носи затемнување на Месечината која е ваша владетелка. Како резултат на тоа, оваа појава во средината на месецот може да предизвика одредена анксиозност. Но, има и многу добри вести. Вашите емоции се вашата сила. Ако можете здраво да ги насочите своите чувства во креативен проект, па дури и во секс, тогаш мај изгледа дека ќе биде сензуален и продуктивен месец за вас и на професионален и на личен план.

Лав

Ако мора да имате некои сериозни разговори за врска овој месец, најпрво разработете ги со помош на терапевт. Благодарение на ретроградниот Меркур и затемнувањето на Месечината кај параноичната Скорпија, нема да биде лесно да ја пренесете вашата поента. Бидејќи сте горделиви може да ви биде тешко да слушате. Но, ако можете да го прифатите тој предизвик и да успеете, слушање на вашиот партнер може да резултира во мај да донесе радост и изобилство во вашиот љубовен живот.

Девица

Вашата владејачка планета Меркур започнува со еден од злогласните ретрогради овој месец. Но, не се препотувајте. Што се однесува до сексот и задоволството, мај е извонреден месец за вас, па затоа треба лесно да се движите низ ретроградните испакнатини. Во средината на месецот има стресно затемнување на Месечината, но ако се дружите со блиски пријатели, вашата прогноза за драма е ниска.

Кое митско суштество сте според хороскопскиот знак?

Вага

Меркур е ретрограден овој месец, но тоа би можело да ги подобри разговорите во вашите односи додека барате нови начини за здрава комуникација. Потоа, благодарение на движењето на Јупитер, најсреќната планета на небото, вашиот љубовен живот добива многу самовилска прашина посипана врз него што не ви е ни грижа за драматичното затемнување што претстои, кое треба да ви донесе жежок секс.

Скорпија

Мај е забавен месец за вас и ве поттикнува да си играте со различна шминка или дури и да ја менувате косата. Во средината на месецот има полна месечина и затемнување во вашиот знак, што носи драма за сите, но да бидеме искрени, сакате да турате сол во секоја манџа. Среќа, додека сезоната на Близнаци е во полн ек, вие сте заинтересирани само да се грижите за луѓето што ги сакате (и да добивате љубов за возврат).

Стрелец

Може да се чувствувате како да сте на работ за време на ретроградниот Меркур, затоа напорно се грижите за себе. Вие сте гласен и харизматичен знак, но кога сте под стрес, понекогаш може да бидете малку груби, а благодарение на затемнувањето на Месечината во интензивната Скорпија, сите ќе бидат на работ. Почестете се со секс играчки, сон за убавина и долги топли бањи. Треба да можете да се справите со себе бидејќи мај завршува на епска романтична нота за вас.

Хороскопот вели: Ова е вашата лоша страна!

Јарец

Мај започнува со тема за изобилство, што носи можности и оптимизам во вашиот професионален живот. Затоа, кога Меркур ќе тргне во ретроградна состојба во средината на месецот, не дозволувајте да дојде до вас. Само прочитајте ги ситните букви, очекувајте доцнење во комуникацијата и ве молиме не дозволувајте ниту еден поранешен партнер да ви го одвлекува вниманието од сите убави работи во вашата сегашност. Мај завршува со пријатни и откачени задоволства ако останете фокусирани на она што е важно.

Водолија

Во Мај ќе поминувате време со пријателите. Додека бунтовникот во вас сака да излезе и да го спаси светот и има многу можности за активизам, не заборавајте да се забавувате и малку несериозно, за да не се преоптоварите. Романтично, овој месец е главен за вас. Кон крајот на мај очекувајте позитивни промени во вашите односи.

Риби

На почетокот на месецот, можеби ќе се чувствувате малку нерасположени, драги Риби, додека се обидувате да го откриете најдобриот потег во врска со вашиот љубовен живот. Но, не грижете се, во ред е ако сè уште не го знаете одговорот. Додека другите знаци се справуваат со драмата на затемнувањето на Месечината во средината на месецот, вие можете да ја искористите таквата моќна енергија за да најдете одговори на прашањата што претходно ве држеа будни ноќе преку емпатија, терапија, па дури и психичко разбирање.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Наполи ја прекина серијата на лоши резултати во Серија А

Следно

Тетово и околните општини мака мачат со кучињата скитници – сите се за стационар, ама каде

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian