Колку го познаваме Скопје: Триесет проценти од луѓето сметаат дека оваа фотографија е направена на Водно, што мислите вие?

1 min read

Триесет проценти од луѓето кои учествуваат во инстаграм анкетата на Скопје Инфо сметаат дека оваа фотографија е направена на Водно, што мислите вие? Водно или Градски Парк? 

Скопје е убав град, а фотографиите направени со дрон ја доловуваат убавината на градот. 

Веројатно, доколку подобро се погледне оваа фотка ќе се забележи дека на неа освен дрвја и летниковци има и мост и езеро, карактеристики кои не се специфични за парк шумата Водно. Оваа фотографија со дрон е направена во Градскиот парк во Скопје. 

Најубавите и најинтересните фотографии од Скопје, може да ги погледнете на нашиот инстаграм профил.

skopjeinfo.mk

Претходно

МОРБИДЕН ТРЕНД СЕ ШИРИ ВО ЕВРОПА: Со инекции во нозете, рацете, грбот и рамена се напаѓаат луѓе во дискотеките, поголем дел од жртвите се девојки

Следно

Во Хрватска уапсен еден од главните луѓе на Земунскиот клан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian