Голем пожар вечерва во центарот на Загреб, спасени 7 станари од опожарена зграда

1 min read

Вечерва околу 21 часот голем пожар избувнал во стан на првиот кат од зграда во улицата Палмотиќева во Загреб.

Пожарникарите брзо пристигнале на местото на настанот и спасиле седум станари кои биле на катот и не можеле да излезат од зградата бидејќи чадот се ширел низ скалите, а пожарот ги загрозил и другите делови од зградата.

Веднаш по спасувањето на станарите, пожарникарите почнале да го гаснат пожарот и многу брзо го ставиле под контрола.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

СТРАШНИ СНИМКИ: Големо торнадо во Канзас, уништени куќи и згради

Следно

Дневен хороскоп за 1 мај: Изразете ги вашите желби и емоции

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian