ФОТО | Кристијано Роналдо сподели фотографија со ќеркичката по смртта на синот

1 min read

„Засекогаш љубов…“, напиша 37-годишниот Кристијано Роналдо со црно-белата фотографија што ја објави две недели откако тој и неговата партнерка Георгина Родригез го загубија синот близнак, кој почина при породување. Фотографијата ги разнежни фановите и колегите на Роналдо и многумина во коментари испратија пораки со поддршка до фудбалерот и неговото семејство.

Двојката допрва треба да открие какво име ѝ му е дадено на девојчето.

„Со најдлабока тага ја објавуваме смртта на нашето бебе. Тоа е најголемата болка што може да ја почувствува еден родител. Само раѓањето на нашето девојче ни дава сила да го живееме овој момент со мала надеж и среќа“, објавија тие по смртта на братот близнак на девојчето.

Георгина вчера за прв пат се огласи на „Инстаграм“, објавувајќи фотографија на која Роналдо ја држи левата рака вперена кон небото. Тоа беше потег посветен на починатиот син по голот на мечот со Арсенал.

ФОТО | Првпат по трагедијата се огласи свршеницата на Роналдо, Георгина Родригез

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ќучук: Ветото може да се укине ако ЕУ гарантира дека ќе се следи почитувањето на човековите права и слободи во РСМ

Следно

Молитви за мир во Украина утре во македонските православни и католички храмови и во џамиите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian