В сабота ќе се одржи меѓународниот турнир во олимписко теквондо во Скопје

1 min read

Како што е веќе најавено, во Скопје ќе се организира меѓународниот турнир во олимписко теквондо „Скопје ОПЕН 2022“.

Турнирот ќе се организира в сабота (30 април) со почеток од 10.00 часот во Спортскиот центар „Јане Сандански“ – Скопје.

Градоначалникот на Општина Бутел, Дарко Костовски објави дека ќе учествуваат вкупно 33 клубови од седум држави во олимписката дисциплина теквондо.

По осмипат се одржува „Скопје Опен“, а влезот е бесплатен во салата „Јане Сандански“ за сите љубители на боречките спортови и спортот воопшто.

Турнирот традиционално ќе биде организиран од страна на Таеквондо Клуб „Бутел“ и Македонската Таеквондо Федерација.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Një leksion i shkurtër nga gjuha: Urime Abazoviqit e jo Abazoviç!!!

Следно

Викторија Спенџарска Стин ни подготви сирови чизкејк колачи со боровинки

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian