Утре во Скопје ќе се одржи 8.Меѓународен турнир во олимписко теквондо „Скопје опен 2022“

1 min read

Утре во Скопје, во салата „Јане Сандански“, ќе се одржи традиционалниот 8.Меѓународен турнир во олимписко теквондо „Скопје опен 2022“.

На турнирот се очекува да настапат околу 500 натпреварувачи од над 50 клубови од 10 држави, како Србија, Бугарија, Косово, Грција, Албанија и други.

Турнирот го организираат ТК Бутел и Македонската таеквондо федерација.

Натпреваите ќе се одржат во Спортскиот центар „Јане Сандански“ и се очекува да настапат сите наши репрезентативци, со исклучот на олимпискиот вицешамион Дејан Георгиевски.

skopjeinfo.mk

Претходно

Балтичките земји и Полска бараат поголемо присуство на НАТО на нивна територија

Следно

Ристовски пред решавачкото дерби со Еурофарм Пелистер: Да победиме во најважниот меч и да ја освоиме титулата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian