ФОТО: Николов со Шериф ја освои шампионската титула во Молдавија

1 min read

Денеска во 26 коло од најсилното првенство на Молдавија составот на Шериф Тираспол со 0:3 го совлада Динамо-Ауто.

На тој начин Шериф ја обезбеди титулата и моментно е на првото место со 66 бодови, недостижни за второпласираниот Петрокуб.

Оваа е вкупно 20 титула за клубот во шампионатот, или седма по ред.

Сите голови на денешниот дуел беа постигнати во второто полувреме, по еден гол имаа Бадоло, Бруно и Траоре.

Македонскиот репрезентативец Бобан Николов настапи од 79 минута како замена за Бадоло.

Николов со Шериф има шанса да се закити со уште еден трофеј сезонава, на 21 мај ќе го игра финалето од молдавскиот Куп против Сф. Георге.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бугарија и Романија заеднички ќе купуваат природен гас, Дунав е нова рута за транспорт

Следно

Лоти Мос прозборе за тешките искуства во модната индустрија: Ми даваа дрога и алкохол

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian