Еклипсата на 30 април најмногу ќе влијае на овие четири хороскопски знаци

3 mins read

Првата еклипса во 2022 година ќе се случи на 30 април. Иако сите ќе ја почувствуваме моќната енергија што доаѓа заедно со овие ретки месечеви состојби, четири хороскопски знаци ќе бидат најмногу погодени од затемнувањето на Сонцето во знакот на Бик бидејќи тоа ќе се случува во основните области на нивните натални карти.

Бик

Затемнувањето на Сонцето на 30 април најмногу ќе влијае на вас, и бидејќи се случува во вашата прва куќа ќе бидете повикани да се ослободите кога станува збор за партнерства и врски. Како хороскопски знак со кој владее Венера, ова не е нужно лесна задача, но еклипсата треба да ви открие што треба да се промени во врска со вашата независност. Ова е година во која повторно ќе се запознаете со себе и како резултат на тоа, некои од врските за кои сте се врзале можеби ќе треба да ги напуштите. Поминете малку време сами, за навистина да ви биде јасно што сакате надвор од врска.

Лав

На 30 април, затемнувањето на Сонцето во знакот на Бик ќе ја осветли вашата 10-та куќа на кариера и јавна перцепција. Ова е година во која можете да очекувате големи промени, но на подобро, веројатно имало нешто за кое сте се држеле во кариерата што повеќе не ви служи, па време е за некои неопходни промени во оваа област. Безбедноста и стабилноста во вашиот професионален живот ви се главен приоритет и дефинитивно е нешто што ќе можете да го постигнете, но пред да можете да го постигнете ова, можеби ќе треба да направите некои големи прилагодувања.

Еклипса на Сонцето во знакот на Бик: Универзумот ви дава покана за пресврт на 30 април

Скорпија

Сонцето и месечината се спојуваат за да формираат затемнување на 30 април во вашата седма куќа на романтичните врски. Време е да се ослободите од контролата и со храброст да се потпрете на вашата желба за интимност и поврзување. Имате навика да ги чувате вашите чувства длабоко, како начин да се заштитите, но на крајот може да ве спречи да ги развивате односите што навистина ги посакувате. Време е да размислите што сакате во вашата динамика со другите и потенцијално може да откриете дека сте си ставале граници, цело време.

Водолија

На 30 април, затемнувањето на Сонцето во Бик ќе ја осветли вашата четврта куќа на домот и семејството, со што ќе донесе големи, нови почетоци во вашиот приватен свет. Оваа година, вие сте повикани да се насочите навнатре и да воспоставите удобност и сигурност дома. Обично се фокусирате на вашата кариера и јавниот живот, но време е оваа година е да се даде приоритет на вашиот дом, како и на вашето семејство. Затемнувањето е совршено време да размислите што значи „дом“ за вас и како можете да го направите што е можно поудобен.

Еклипса на Сонцето и млада Месечина на 30 април: Како ќе влијае на вашиот хороскопски знак?

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Американскиот пливач Армстронг постави нов светски рекорд

Следно

Џафери: Македонското Собрание да донесе резолуција со која ќе се дефинираат злосторствата во Украина

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian