Виц на денот: Пожар

1 min read

Малиот Трпе му се јавил на татко му и му рекол:
– Тато, доаѓај дома – ни изгоре куќата!
По неколку минути, Трпе пристигнал дома и го прашал што се случило.
– Тато, јас запалив парче хартија и почнав да го гасам огнот, но тоа сè повеќе се разгоруваше.
– Е, како го гасеше?
– Па, со бензин…

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Влезе во розевиот свет: Маргот Роби во улога на најпознатата кукла во светот

Следно

Денес се празнува: Светите апостоли Аристарх, Пуд и Трофим

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian