Во центарот на Скопје денеска и утре изменет сообраќаен режим

1 min read

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 27 и 28.04.2022 година (среда и четврток), поради официјална посета на нашата држава на претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Н.Е. Мустафа Шентон, ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје.

Од тие причини СВР Скопје апелира до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

skopjeinfo.mk

Претходно

Зеленски: Русија нема право да уценува со нуклеарно оружје

Следно

Нов земјотрес во БиХ со јачина од 3,9 степени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian