Тешка сообраќајка на Партизанска, блокиран дел од булеварот

1 min read

Тешка сообраќајна незгода се случи вечерва на раскрницата помеѓу булеварите 8-ми септември и Партизански одреди. Во неа учествуваа три автомобили, два со македонски и еден со грчки регистарски таблички.

Сообраќајот во овој дел од булеварот се одвива отежнато по една коловозна лента, а повремено се забележува и подолг застој и чекање.

Во сообраќајката има повредени, а според информации на очевидци интервенирала и итната медицинска помош.

Полицијата во моментов врши увид на местото на несреќата, а засега нема официјални иформации од Министерството за внатрешни работи.

skopjeinfo.mk

Претходно

Кина вложува во Европа во фабрики за батерии и за електрична мобилност

Следно

Новиот словенечки премиер Голоб: Сакаме добри и стабилни односи со Хрватска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian