Приведени двајца разбојници во Скопје

1 min read

На 26.04.2022, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба ги лишиле од слобода Р.А.(20) и Р.А.(21), двајцата од с.Арачиново. Тие се сомничат дека на 25.04.2022  во спортска обложувалница на ул.„Спиро Црне“ во Скопје со закана кон вработената одзеле пари.

Во нивното возило биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело. Во службен разговор со полициски службеници тие го признале делото.  

Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.  

skopjeinfo.mk

Претходно

Фон дер Лајен: Со одлуката на Гаспром, Русија се повредува себеси

Следно

Тен Хаг ќе добие брутално „досие на срамот“ за Роналдо и сограчите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian