Кое митско суштество сте според хороскопскиот знак?

7 mins read

Митологијата отвора свет кон посебни суштества со посебни карактеристики, а според астрологијата еве кои ви припаѓаат на раскрсницата помеѓу двете верзии на свест.

Риба – Сатир

Вие сте сонувач со големо срце кој е ценат за големиот уметнички дух. Другите сакаат да слушаат кога свирите на вашата флејта, ви се восхитуваат и чувствуваат длабока стравопочит кон вас. На крајот од денот сакате да се опуштите и да уживате во моментот. Некои велат дека го гледате светот преку розови очила, но што е лошо во тоа да сакате да видите убавина во сè околу вас?

Водолија – Нимфа

Вие сте иновативни, логични, уникатни и пријателски расположени. Вие се грижите за луѓето и се борите со зли чудовишта кои можат да им направат проблеми. На некои луѓе им е тешко да ве разберат поради вашата необична природа, но знаете дека вашата глава им припаѓа на облаците – оттаму доаѓаат најдобрите идеи. Понекогаш се криете од сопствените чувства со тоа што се претворате во дрво или грмушка, но кој сака да биде ранлив?

Јарец: Пророчица

Одговорни сте, практични и дисциплинирани, што е од голема корист кога толку многу луѓе бараат совет од вас. Боговите ви дале можност да ја видите иднината, па вие сте најпознати на земјата. Сепак, оваа способност доаѓа со мал недостаток. Имате тенденција да го гледате најлошото кај луѓето (бидејќи веќе знаете што ќе направат) и можете да бидете снисходливи. Но, кога гледате луѓе кои постојано ги прават истите грешки, може да стане малку заморно.

Голем неделен хороскоп (25 април – 1 мај): Скорпиите ќе бидат шармантни, Вагите ќе имаат многу енергија

Стрелец – Змеј

Вие сте бестрашни, оптимисти и духовити. Обожавате да имате многу пријатели кои сакаат да ризикуваат со вас, а спасувањето на принцот или принцезата во неволја е само една од вашите занимации. Можете да ги насмеете другите, но обидете се да не ја изгорите публиката со вашиот огнен здив. Еден ден, вашата природа може да ве доведе до врвот на витешкиот меч, ако не внимавате.

Скорпија – Феникс

Љубопитни сте, решителни, интензивни и страсни. Вашата огнена страст гори низ вас, и што и да посакате наскоро ќе биде ваше. Вашата бескрајна љубопитност само го разгорува вашиот оган. Ако некој од вашата околина ве влече за погрешниот пердув, тоа би можело да се претвори во пепел, бидејќи вашиот темперамент одговара на вашата личност – интензивен е и жежок, жежок, жежок.

Вага – Гном

Вие сте искрени, фер и елегантни. Се трудите да одржувате сè во вашиот живот во рамнотежа, почнувајќи од бројот на печурки кои ѝ даваат боја на вашата капа. Сакате сè да биде во совршена хармонија, дури и ако тоа значи дека треба да купите уште неколку чевли кои ќе одговараат на вашата капа. Па што ако кажат дека претерувате. Барем добро изгледате.

Овие три хороскопски знаци ќе имаат среќа во љубовта до 1 мај

Девица – Елф

Вие сте аналитичари, детални, интровертни и вредни. Секогаш размислувате и уживате во деталите. Наострените уши секогаш слушаат звуци што никој друг не ја слуша под сета таа секојдневна врева. Внимателни сте и прецизни во сè што правите, но тоа може да ве наведе да станете опсесивни кога правите работи што никој друг не ги забележува. Склони сте да ги исклучувате другите и да живеете во сопствената глава, па погрешно ве сметаат за ладни и далечни. Тоа е нивна загуба, бидејќи вие сте лојален и искрен пријател.

Лав – Грифон

Вие сте искрени, храбри, лојални и експресивни. Со лавовско срце и орелски крилја, сакате да бидете во центарот на вниманието. А зошто да не бидете? Прекрасни сте! Кој ќе каже дека сте арогантни, всушност посакува да може да изведе џиновски златни јајца како вас.

Рак – Самовила

Вие сте трпеливи, грижливи, сочувствителни и чувствителни. Сакате да им помагате на другите суштества. Кога ќе видите ранет глушец, вие сте првиот што ќе му помогне. Иако сте крајно претпазливи за чувствата на другите, многумина не се толку претпазливи за вашите чувства. Често ве опишуваат како личност со променливи чувства, но тоа го кажуваат суштества кои едноставно не можат да ги разберат страдањата на другите што може да ги почувствува вашата душа. Не е лесно да се биде на сечие рамо за плачење, но ви годи.

Ова е вашата супермоќ според хороскопскиот знак

Близнаци- Сирена

Вие сте шармантни, друштвени и авантуристи, па затоа многу морнари одат во смрт само за да ве запознаат. Можете да разговарате со речиси секого, но најмногу ви се допаѓаат вашите жртви. Вашата омилена изрека е: Влези, морето е одлично! Можеби луѓето ве нарекуваат дволични, но тие се само љубоморни.

Бик – Киклоп

Доверливи сте, реални, практични и организирани. Иако имате само едно око, вашиот фокус е подобар од повеќето други знаци. Другите можат да се потпрат на вас бидејќи сте вреден пријател и сојузник. Не сте склони кон фантазија – розовите очила имаат две стакла на нив, па затоа имате добро чувство за реалноста. Луѓето велат дека никогаш не ја напуштате вашата комфорт зона, но ако тоа не е планирано, едноставно не е наменето да се случи.

Овен – Кентаур

Вие сте решителен, енергичен и природен лидер. Вашата енергија и сила ве прават продуктивни и храбри. Сите самовилски суштества чувствуваат стравопочит кон вас. Вие сте горди на вашите воинствени вештини. Но запомнете, дури и бестрашните лидери мора да поседуваат малку скромност!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вардар и Е. Пелистер со победи го најавија неделното дерби

Следно

Димитров „удри“ по Вархеји: Тој е наклонет кон Бугарија, дел од причините зошто не успеваме

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian