ФОТО: Украинци прават скара на остатоци од руски бомби

1 min read

На Твитер се појави интересна слика од Украина. Украинците решиле остатоците руските бомби да ги искористат за да направат скара и на тој начин да се исмеат со противникот.

И американската амбасада во Киев одлучи да се пошегува и да ја искоментира сликата.

„Каде да си нарачаме?“ напишаа од американската амбасада во Киев.

Локацијата не е позната, но може да се види дека Украинците и покрај војната, не се откажуваат од уживањето во убавото време со пиво, мезе и скара на еден необичен начин.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вардар и Е. Пелистер се избегнаа во полуфиналето на Купот, ќе игра со вториот тим на битолчани

Следно

Вознемирена мајка од Кичево: Наместо воспитувачка, во градинка син ми го чува готвачката, која денеска го заборавила сам во просторија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian