ФОТО+ВИДЕО | Носталгично изненадување: Били Ајлиш настапи со Хејли Вилијамс од „Парамор“

1 min read

Американската поп-ѕвезда Били Ајлиш ја изненади публиката на фестивалот „Coachella“ во саботата навечер, изведувајќи неколку песни со пејачката од групата Paramore, Хејли Вилијамс.

„О, погледнете! Празно столче. За кого е тоа?!, ги праша Ајлиш насобраните луѓе по што ја покани својата драга колешка на сцената.

„Може ли, сите ние, да ѝ посакаме добредојде на мојата пријателка Хејли Вилијамс!?“, изјави поп-ѕвездата.

Меѓу песните беше и култната „Misery Business“ на Paramore од 2007 година, а изненадувачкиот дует стана вистински хит на интернет.

Били Ајлиш ќе биде гостинка во „Симпсонови“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Беа елиминирани од Македонија, сега аплицираат за „вајлд-карта“ за СП 2023

Следно

Изминатото деноноќие 21 нов случај на ковид-19 и едно починато лице

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Успехот во економијата на оваа криминална власт предводена од СДСМ и ДУИ е четвртото место за Македонија на ранг листа за мерење во Европа со 16% инфлација

Катастрофата во справувањето со економската криза на неспособната власт на СДСМ ја плаќаат граѓаните. За месец

MacedonianEnglishAlbanian