Богатинов со Ахнас поблиску до финалето во кипарскиот Куп

1 min read

Денеска се одигра првиот натпревар од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Кипар помеѓу АЕК Ларнака и Ахнас во кој триумфираа гостите со 1:2.

За домашниот состав целиот меч го одигра македонскиот напаѓач Иван Тричковски, но овојпат не се запиша во листата на стрелците.

На спротивната страна нашиот голман Мартин Богатинов остана само на клупата за резервни играчи.

Тарасовс донесе предност за Ахнас во 24 минута, израмни Томовиќ во 35-та, а конечниот епилог го постави Дурис (54`).

Се одиграа и вториот полуфинален дуел, во првите 90 минути Омонија како гостин славеше против Анортозис. Реванш средбите ќе се одиграат на 4 мај 2022 година.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Блинкен: Се обидовме да ги ангажираме Русите со дипломатија да се избегне војна

Следно

Бритни Спирс објави: Се повлекувам од социјалните мрежи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian