Зеленски неформално разговарал со Макрон

1 min read

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска телефонски неформално разговарал со францускиот претседател Емануел Макрон, изјави денеска портпаролот Сергеј Никифоров.

Тој објасни дека деталите од разговорот не се соопштуваат бидејќи бил неформален, јавија украинските медиуми.

Како што претходно беше објавено Зеленски му го честитал на Макрон реизборот за претседател на Франција.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Доналд Трамп „удри“ по принцот Хари: Меган го влече за нос

Следно

Ѓоргиев со АЦХ Волеј Љубљана ја освои титулата во Словенија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian