Познати детали од тужбата против Бил Мареј: Вознемирувал жени на снимањето на „Being Mortal“

1 min read

Холивудскиот актер Бил Мареј неодамна e обвинет за несоодветно однесување за време на снимањето на филмот „Being Mortal“. Снимањето беше прекинато, а сега се познати деталите што точно се случило.

Актерот Бил Мареј доби тужба за несоодветно однесување на филмски сет

Извор за „PageSix“ изјавил дека актерот наводно допирал жени и дека тие се засрамиле поради тоа.

„Ги допираше, но не на интимните места, туку ги прегрнуваше, им ја допираше косата, но секогаш на смешен начин. Границата е тенка и сите го сакаат Бил, но иако неговото однесување не е незаконско, некои жени се почувствуваа непријатно“, открил изворот.

Се скарал со режисерот на филмот

Откако жените наводно се пожалиле, 71-годишниот Мареј потоа започнал расправија со филмскиот режисер Азиз Ансари, кој не го одобрувал таквото однесување на сетот.

„Неколку жени се пожалија, а потоа Азиз и Бил се скараа“, додал изворот.

Друг извор за истиот медиум изјавил дека Бил сака да флертува со жени, но дека секогаш сè свртувал
на шега.

„Сè уште не е јасно дали ја преминал границата“, изјавил друг извор.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Гвардиола: Убаво е чувството да се биде меѓу најдобрите екипи во ЛШ

Следно

Украинците тврдат дека го собориле главното оружје на Путин, кое сееше страв и трепет од воздухот (ВИДЕО)

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian