Следниот викенд повторно продолжен

1 min read

По продолжениот викенд поради православниот празник Велигден, следува уште еден и тоа веќе следниот.

Согласно Законот за празници неработен ден е 2 мај (понеделник), кога муслиманите го празнуваат празникот Рамазан Бајрам. Понеделникот е неработен и поради 1 мај, Денот на трудот, кој годинава се паѓа во недела.

Следен неработен ден во месец мај е 24 Мај, Денот на словенските просветители.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Адеми го води Динамо кон титулата во Хрватска

Следно

Словенија: Според засега преброените гласови, Голоб со рекорден број пратенички места

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian