Баерн нема да го продаде Левандовски за 40 или 50 милиони евра

1 min read

Хасан Салихаџимиќ, директорот на Баерн вели дека и следната сезона најдобриот фудбалер за 2021 година (во изборот на ФИФА) ќе остане во баварскиот клуб.

И сезонава Роберт Левандовски игра во одлична форма, досега има 48 голови во 43 настапи за германскиот гигант.

Веќе извесно време се шпекулира дека можно е полскиот напаѓач да направи трансфер во редовите на Барселона.

Левандовски (33) според „Трансфермаркт“ моментно вреди 50 милиони евра и има важечки договор со екипата од Минхен до 30 јуни 2023 година.

– Да го продадеме Левандовски доколку Барселона понуди 40-50 милиони евра? Не! Тој ќе остане летово во клубот. Има договор до 2023 година – се зборовите на Салихамиџиќ за „Скај90“.

Играчот за германскиот „Скај Спорт“ изјави дека наскоро ќе има состанок на кој не знае што ќе се случи.

– Дали ќе останам во Минхен? Тоа зависи од двете страни. Ситуацијата не е лесна. Дали сака клубот да ме задржи? Треба да го прашате клубот – рече Левандовски.

ВИДЕО: Баерн со победа над „милионерите“ дојде до десеттата титула по ред во Бундеслигата

Тен Хаг ќе прави чистка во Јунајтед, десет фудбалери ќе го напуштат „Олд трафорд“

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Киев: Во руската инвазија во Украина досега убиени 213 деца

Следно

Медицинска сестра предупредува: Популарните чоколадни јајца се голема опасност за децата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian