Возрасен маж нападнат од вработен во маркет во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека, вчера во 15.45 часот К.П.(81) од Скопје, пријавил дека на 21.04.2022 околу 15.15 часот на подрачјето на Карпош откако излегол од маркет двајца од вработените му рекле да ја врати корпата која што ја носел со себе, а кога пријавителот рекол дека сака да ги однесе продуктите до неговиот дом бидејки живеел блиску едниот од нив физички го нападнал.

Полицијата работи на расчитување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Германскиот канцелар доби поддршка од коалицискиот партнер во врска со испораката на оружје за Украина

Следно

Ферстапен победи на првата спринт квалификациска трка и ќе стартува од пол позицијата во Имола

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian