ВИДЕО: Новиот спот на Ед Ширан кој го сними во Киев само неколку дена пред Русија да ја нападне Украина

1 min read

На својот официјален Јутјуб канал тој го објави спотот „2step“…

Британската поп ѕвезда Ед Ширан го сними својот нов спот во Киев само неколку денови пред Русија да ја нападне Украина.

Тој вчера наутро на својот официјален Јутјуб канал го објави спотот за нумерата „2step“, во кој соработуваше со раперот Лил Бејби.

Пред да започне спотот, на екранот се појавува порака од Ед Ширан, каде објаснува дека го снимил видеото во Киев непосредно пред „започнувањето на разорните акти на насилство“.

„Беше тоа мојата прва посета на таа земја и се чувствував многу добредојден“, изјави Ширан.

Во почетната сцена на спотот музичарот истакна дека целиот приход од Јутјуб стримовите ќе оди за хуманитарна помош за Украина.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во Лавов прогласен полициски час

Следно

Петков: Поместувањето е прифатливо, но не и тргањето на ветото за Северна Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian