ВИДЕО: Храбрата реакција на водителката на црногорски Дневник за време на земјотресот стана хит на социјалните мрежи

1 min read

Во моменти кога силниот земјотрес ги погоди БиХ и регионот, во живо се емитуваше националниот Дневник во Подгорица.

Реакцијата на водителката стана хит на социјалните мрежи.

„Упс, моментално се случува земјотрес. Се надевам дека се ќе биде добро. Продолжуваме со Дневникот“, рече водителката.

Видеото го споделија многумина на социјалните мрежи, оддавајќи почит на нејзината смиреност и таа ги освои симпатиите на многумина.

ВИДЕО: Паника во БиХ, граѓаните на Сараево, Требиње и Зеница истрчаа на улиците, паѓале предмети во становите на погорните катови

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Голем народен собир со музика утре во црквата „Св. Петар и Павле“ во Горно Лисиче

Следно

Арсенал си најде напаѓач во Манчестер

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian