Тотенхем без ниту еден шут кон голот на два натпревари тешко дека ќе игра во ЛШ

1 min read

Фудбалерите на Тотенхем одиграа без голови на гостувањето кај Брентфорд во 34. коло од Премиер лигата и си ја закомпликуваа ситуацијата во трката за четвртото место на табелата кое носи во Лигата на шампионите.

Тотенхем сега 58 бода, два помалку од Арсенал кој е четврти на табелата и четири помалку од третопласираниот Челси кој пак има два натпревари помалку.

Но, тоа што ги загрижува навивачите е што по очајната игра против Брајтон во претходното коло, Тотенхем одигра лошо и вечерва и на овие два натпревари не упати ниту еден шут во рамките на голот на противниците. Вечерва играчите на Тотенхем имаа осум шута кои завршија вон рамките на голот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Новиот уредник на „New York Times“ стана хит поради една фотографија, шегите на негова сметка не престануваат

Следно

ФОТО: Уличен уметник ги црта „најлошите портрети“ за минувачите, чинат само 3 долари

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian