Русија ги истражува наводите дека британски експерти за саботажа се распоредени во Украина

1 min read

– Руските државни истражители соопштија дека ги истражуваат извештаите од руските медиуми во кои се тврди дека експерти за саботажа од британските специјални сили САС се распоредени во западна Украина.

Руската новинска агенција РИА Новости цитираше извор од руските безбедносни сили дека околу 20 членови на САС биле испратени во Лавов, пренесува Скај Њуз.

Британското Министерство за одбрана засега одби да даде коментар.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Сензуалниот танц на Мадона ги разбесни фановите: Мадона дали си добро?

Следно

ВИДЕО | Босански јутубер го пренесе страшниот земјотрес во живо

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian