Принцот Хари призна: Во последните две години го чувствувам присуството на мајка ми повеќе од кога било досега

1 min read

Принцот Хари за странските медиуми изјави дека неговата мајка, принцезата Дијана, е присутна во се што тој прави и дека се надева дека таа „таму некаде“ се гордее со него.

„Се трудам да ја почитувам мајка ми во се што правам. Се надевам и верувам дека ја правам горда. Во тие 12 кратки години кои имав среќа да ги поминам со неа, ја видов и почувствував енергијата и силата што таа ги доби помагајќи им на другите, без разлика на нивното потекло, болест или статус. Затоа животот на тие луѓе, но и нејзиниот бил подобар, колку и да биле кратки“, изјави Хари.

Тој откри дека во последните две години повеќе од кога било досега го чувствува присуството на мајка си.

Принцот се обидува да ги следи стапките на неговата мајка правејќи работи кои и биле важни, како што е добротворна работа, особено помагање на организацијата „Halo Trust“ со која Дијана работела во Ангола во 1990-тите на расчистување на нагазните мини.

„Тоа што го направи мајка ми тогаш, и многу други луѓе, беше рушење на тој ѕид. Таа ја отвори вратата со ногата и рече: „Не. Кога луѓето страдаат, тоа мора да го знае целиот свет“ изјави помладиот син на Дијана.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Натпреварот во Атланта доцнеше 40 минути поради сомневања за поставена бомба пред салата

Следно

Франција утре гласа за претседател – изборот ист како пред пет години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian