ФОТО | Магична празнична декорација: Погледнете како луѓето во светот го украсуваат домот за Велигден

1 min read

Велигден е на самиот праг… Погледнете како семејствата ширум светот го украсуваат својот дом за најголемиот христијански празник и слободно украдете некоја идеја.

Покрај традиционалното фарбање на јајцата, тоа што сигурно ќе придонесе за празничната атмосфера и да ја подигне на повисоко ниво е велигденската декорација.

Не се плашете дека за тоа мора да потрошите многу пари – напротив. Ние ви претставуваме само некои од многуте прекрасни идеи како својата велигденска трпеза или велигденско катче во станот да ги украсите оригинално и ефектно, а притоа да уживате до максимум во празникот.

За повеќето идеи потребна ви е само креативност и по некој велигденски украс – корпички, траки, машни, салфетки, некое зеленило или цвеќе, зајче, по некоја свеќа…

Уживајте во глетката – се надеваме дека ќе пронајдете инспирација во галеријата која следи:

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Арсенал го „торпедираше“ Јунајтед и го оддалечи од трката за пласман во ЛШ

Следно

Веб страната на јавни набавки работи по принципот тргни – застани

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian