Салах не е сигурен дали ќе остане во Ливерпул

1 min read

Засега нема никакви најави дека Мохамед Салах (29) ќе потпише нов договор со Ливерпул. Важечкиот истекува на 30 јуни 2023 година.

Со недели се пишува дека Египќанецот чиј досегашен учинок е 155 гола во 245 настапи, не договорил нов договор со Ливерпул со челниците на клубот. Секако, проблем е платата што наводно ја бара Салах, а се споменуваат околу 30 милиони евра по сезона.

И тука преговорите заглавија, а кога новинарите го прашаа Салах дали тоа значи дека наскоро може да го напушти Ливерпул, тој изјави:

– Навистина не знам што ќе се случи. Имам уште една година од договорот за уште една година и мислам дека навивачите добро знаат што сакаат. Но, мора да знаете дека договорите не се само пари. Не знам – рече Салах, а информираДејли Мејл

Меѓу редови можеше да се заклучи дека би сакал да остане во Ливерпул, но од друга страна јасно е дека си поставувал свои услови.

Бејл конечно си оди од Реал Мадрид и се сели во МЛС Лигата?!

– Знаете, Ливерпул ми значи многу затоа што уживам во фудбалот овде повеќе од било кое друго место. Сè што имам му дадов на клубот, тоа сите го гледаат. И секако, имавме навистина неверојатни моменти, заедно освојувавме трофеи. Ливерпул ми е како семејство – се зборовите на Салах, за чии услуги најголем интерес покажаа Јувентус и Барселона.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Украинските власти тврдат дека масовните гробници кај Мариупол се доказ за геноцид (ФОТО)

Следно

Да ти е мерак да јадеш од нивни раце: Ова се најдобрите готвачи во Зодијакот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian