ФОТО | Северина го прослави 50-тиот роденден: Луксузна забава со 250 гости

2 mins read

Северина вчера го прослави јубилејниот 50-ти роденден. На синоќешната прослава на пејачката имало околу 250 гости, а во текот на вечерта на социјалните мрежи се појавија бројни снимки и фотографии кои открија што се случува во загрепскиот клуб.

ВИДЕО | Матурска забава: Погледнете како изгледала Северина на 19 години

Снимките на гостите открија дека биле дочекани со натпис „Severina level 50“ и дека на почетокот на екранот на сцената се вртеле фотографии од пејачката. На влезот стоел цветен ѕид со иницијалите на славеничката, а пред него Северина позирала со гостите.

Фото: Instagram

Тука таа позираше и со мајка ѝ, за која многу пати зборувала колку се блиски.

Меѓу првите запеа Марко Тоља, а Северина заигра на подиумот со блиски пријатели.

Фото: Instagram

По хитовите на Синатра што ги отпеал Тоља, беше испеан и кавер од фолк-хитот „Kakvo tijelo Selma ima“. „A ti i dalje pričaj svima, kakvo tijelo Seve ima. Da si traga ostavio, ne bi te zaboravila“, пееле гостите на цел глас.

Фото: Instagram

Пејачката во еден момент се пресоблекла од скап фустан на Баленсијага во кој се појавила пред клубот во тесен кожен фустан без ракави. Таа на гостите им пеела со Саша Матиќ. Тие го отпеаја својот дует „More tuge“.

Фото: Instagram
Фото: Instagram

Во еден момент на сцената им се придружила и Ана Бекута, а за гостите пеел младиот Матија Цвек. Северина во текот на вечерта позирала со пријателите. Тој сподели селфи на „Инстаграм“, со Грашо и неговиот кум Кавчич.

Фото: Instagram

Северина го прослави својот 50-ти роденден во друштво на вкупно 250 гости. Таа на забавата возела со порше, а при пристигнувањето блеснала во фустан на Баленсијага, кој вообичаено чини 1.900 евра. Меѓу гостите беа Петар Грашо и Хана Хуљиќ, Борис Новковиќ и Санди Ценов, Мислав Баго, Тарик и Лејла Филиповиќ, Димитрије Поповиќ …

Фото: Instagram

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јоновски ја продолжи соработката со германскиот клуб Интерактив

Следно

Минимално покачени цените во хотелите во Грција, цените на пакет аранжманите непроменети

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian