ФОТО | Горан Пандев со честитка за синот Филипо: Среќен роденден принцу мој

1 min read

Еден од најдобрите и најсаканите македонски фудбалер Горан Пандев на својот инстаграм – профил објави фотографии по повод 12-тиот роденден на синот Филипо.

„Среќен роденден принцу мој“ – напиша тој под неколкуте заеднички фотографии со кои му го честиташе роденденот на момчето.

Фото: Instagram Story

Покрај синот Филипо, фудбалерот на италијанскиот клуб „Џенова“ од брак со сопругата Надица ги има и ќерките Ана и најмалечката Софија која се роди во 2018 година.

Малиот Филипо веќе тргна по стапките на неговиот татко. Тој од најмали нозе започна да тренира фудбал, а ако има барем една третина од талентот на татко му, го чека светла иднина.

Среќен роденден!

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Деспотовски со Будва ја освои двојната „круна“ во Црна Гора

Следно

„Пандевци“ славеа над Брегалница, Скопје го изненади Работнички

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian