ЦУК: Голем пожар во струшко, кај Елен Камен гори дабова и ниско стеблеста шума

1 min read

Центарот за управување со кризи информира за шумски пожар во непосредна близина на туристичката населба Елен Камен во близина на с.Радожда.

-Се интервенира со 2 противпожарни возила и 6 пожарникари и тројца вработени во ШС Јабланица-Струга.  Гори дабова и ниско стеблеста шума. Проблем во гасењето на пожарот прави и ветерот кој дува преку целиот ден, соопштија од ЦУК на својата Фејсбук страница.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Љубовницата на Путин, Алина Кабаева се појави во јавноста

Следно

Бундесбанк: Забраната за увоз на руски енергенси може да ја турне Германија во рецесија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian