Земјотрес од 6,7 степени во близина на Никарагва

1 min read

Земјотрес со јачина од 6,7 степени според Рихтер забележан е во близина на брегот на средноамериканска држава Никарагва. Земјотресот бил на длабочина од 42 километри, а епицентарот од брегот бил оддалечен само десетина километри.

Потресот се почувствувал и во соседните држави Костарика, Салвадор и Хондурас, како и во Манаггва, главниот град на Никарагва.

Уште нема информации во врска со опасност од цунами.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Дувњак: „Плацовите на Водно“ – клучен ден за македонското правосудство

Следно

Бесплатно паркирање во општината Центар утре и за време на велигденските празници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian