Влеговме во сезоната на Бик: Што значи тоа за вашиот хороскопски знак

9 mins read

Сезоната на Бик, што е од 20 април до 20 мај, го носи чувството на транзиција. Сакаме да се ослободиме од минатото и да одиме напред. Не сакаме ништо да правиме со самоизмама и сме подготвени да бидеме искрени со себе и со другите. Сезоната на Бик нема време за чиста фантазија и во овој период откриваме кои сме, каде сакаме да бидеме и со кого можеби сакаме да го правиме сето тоа. Ова е сезоната каде што одлучуваме.

Овен

Преминот во сезоната на Бик ќе биде очигледен за вас и многу потребен. Оваа сезона ќе ве приземји за да го разберете сè што се случило пред неа. За време на сезоната на Овен, бевте во елемент, креативни, живи, малку напорни и малку хаотични. Она што почнавте да го правите во последниот месец ќе ви има повеќе смисла во сезоната на Бик 2022 година. Овој знак ви овозможува увид за тоа што сте згрешиле и како да го исправите тоа. Сонцето во Бик носи мир во вашите напори и го смирува вашиот воинствен карактер.

Бик

Вашата сезона ќе изгледа како чиста физичка сила со допир на ментална енергија за зајакнување. Веќе немате време за губење, инспирирани сте и подготвени. Овој месец ќе правите нешто што никогаш досега не сте го направиле и подготвени сте за сето тоа. Ова се денови кога храброста ја подигнувате на ново ниво. Во минатото, луѓето ве нарекувале импулсивни, но не знаеле дека цело време работите на луди соништа. Вие сте чиста самодоверба за време на Сонцето во Бик. Завршете ја работата што ве чека.

Близнаци

Сезоната на Бикот ќе ве разбуди и ќе ве соочи со реалноста што сте сакале да ја избегнете. Ова може да значи дека треба да се соочите со некого во вашиот живот што навистина се обидувавте да го избегнете. Ако го тргнете ова од патот, никогаш нема да морате да се вратите назад и ќе Ви се отворат видиците пред вас. Ова е сезона кога се помирувате со нешто од вашето минато, го исфрлате од вашиот живот еднаш засекогаш и продолжувате со сегашноста. Оваа сезона на Бик е одлична за опуштање на духот на Близнаците.

Храната е утеха: Овие пет хороскопски знаци најмногу сакаат да јадат

Рак

Веројатно ви е кажано дека понекогаш сте малку поладни отколку што луѓето можат да поднесат, тоа е во ред, вие го живеете вашиот живот и ако треба да го заштитите вашето срце, тогаш тоа требаше да го направите. Сезоната на Бик е ве уверува дека отсекогаш сте биле во право за вашиот избор. Дозволувавте да ве поколебаат другите, за да бидете „учтиви“ во минатото, но секогаш сте се клоцнувале себеси затоа што не сте верни на своите вредности. Сезоната на Бик ви дозволува да уживате во сопствениот идеализам.

Лав

Отсекогаш сте биле најверниот пријател што постои. За време на сезоната на Бикот ќе бидете искористени на сите правилни начини, што значи дека ќе блеснете како сонце затоа што ќе бидете толку сакани и ценети од пријателите што ќе биде забележливо. И да, пријателите ќе дојдат кај вас за одговори, помош и водство, но тие не доаѓаат со злоба во нивните срца, доаѓаат кај вас затоа што сте лојална личност во нивните животи и ви веруваат.

Девица

Сезоната на Бик добро влијае на вас. Приземјената енергија работи за вас како магија. Можеби ќе откриете дека го браните својот став уште еднаш во текот на следниот месец. Ќе бидете во право и ќе го знаете тоа. Тука нема лажна гордост, има знаење и искуство, и затоа кога одите во битка заради нешто во што верувате, тука нема лажна храброст. Сето тоа е реално, и знаете што правите. Сезоната на Бик ви овозможува да се чувствувате како да го правите токму она што треба да го правите. Неуспехот не е опција.

Ова е вашата супермоќ според хороскопскиот знак

Вага

Поради вашата пријателска природа, социјалниот живот добро ќе ви оди во сезоната на Бик. Иако сте генерално срамежливи и скромни, постои една страна од вас која е секогаш подготвена за искуство и забава, и токму тоа се активира сега. Она што не го сакате се: голема драма и театарски реакции. Копнеете за стабилност и задоволство и верувате дека можете да ги имате двете во исто време. Вашето верување во сопственото јас е она што ќе ве доведе до успех месецов.

Скорпија

Сезоната на Бик е како здив на свеж воздух. Ништо не ве радува повеќе од знаењето каде се движат работите. Ќе постигнете многу работи во текот на оваа сезона. Бидејќи сезоната на Бик ви дозволува да верувате во себе, ќе бидете среќни и ентузијастични, додека копате низ сето она што бара ваш допир. И, можеби дури и ќе почувствувате дел од таа фамозна тврдоглавост, но ќе направите да работи за вас, а не против вас со текот на времето.

Стрелец

Во сезоната на Бикот ќе бидете насочени и фокусирани. Се чувствувате стабилни и подготвени сте да преземете многу. Кога ја користите енергијата на Бикот за фокусирање, нема ништо што ви стои на патот, ниту може да има. Вие сте сила на природата со сезоната на Бик. Насочете ја стрелката и пукајте. Каде и да ве води окото е местото каде што ќе ја насочите вашата интензивна концентрација.

Парада на суетите: Овие хороскопски знаци знаат да бидат малку „незгодни“

Јарец

Ова е фантастична сезона во вашиот живот бидејќи Бикот ви дава можност да го наведете она што го мислите без никакви лажни зборови или празни ветувања. Ќе бидете ставени во срцето на вистината и ќе бидете доведени во позиција каде што треба да бидете искрени. Ете, искреноста не само што ќе ви изгледа убаво, туку и ќе се чувствувате освежени. Овој нов искрен начин на живот е токму она што сте го сакале.

Водолија

Овој месец пали оган под вас, ќе сакате да се размрдате, да патувате, можеби дури и да се преселите. Ќе ви биде очигледна желбата за нови работи и јасно ќе прифатите дека е потребна работа. Ако одморот е целта, стигнувањето таму мора да биде исполнето со работа што е потребна за да се дозволи таков вид на одмор. Бидејќи тоа е фокусот за време на сезоната на Бик, посветете се на вашата визија.

Риби

Сезоната на Бик за вас е како заслужен одмор. Сепак, овој месец ќе се чувствувате премногу инспирирани и креативни за да ги оставите работите да се смират. Да не зборуваме за вашата ненадејна популарност. Ова е време кога припадниците на знакот Риби стануваат омилени на сите. Вие ќе бидете пријателот кон кој сите се вртат и членот на семејството кој владее со домот. Оваа сезона го извлекува најдоброто од вас и ви дозволува да блеснете.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бејл конечно си оди од Реал Мадрид и се сели во МЛС Лигата?!

Следно

Владата и ССМ почнаа преговори: К-15 и покачување од 2.800 денари за цела јавна администрација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian