ВИДЕО: Ретриверите се запознаа со штотуку роденото бебе на сопствениците, нивната реакција топи срца

1 min read

Двата златни ретривери не можеа да ја сокријат возбудата кога за првпат го запознаа новороденчето на своите сопственици.

Винстон и Доуг весело мафтаа со опашките додека чекаа зад оградата нивниот сопственик да им го покаже новиот член во домот. Тие се подигнаа на задните шепи за да го помирисаат, а едното куче потоа му донесе и играчка.

„Дали навистина и донесе играчка?“, праша мајката на бебето додека кучињата весело си играа околу бебето

Нема сомнеж дека кога ќе порасне, ова детенце ќе има прекрасно друштво.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Барселона го преживеа гостувањето во Баскија, Обамејанг го сруши Сосиедад

Следно

Дневен хороскоп за 22 април: Компромисот не мора да значи жртва

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian