ФОТО: МВР постави картонски полицаец на надвозник, ќе ги „плаши“ возачите да не возат брзо

1 min read

Полицијата денеска соопшти дека презела „нова превентивна активност“ на подрачјето на СВР Тетово – поставена е картонска макета од полицаец на надвозник на автопатот Тетово-Гостивар, со цел, според МВР, „да се влијае за поголем сообраќаен ред и безбедност на патиштата на подрачјето кое ингерентно го покрива“.

Фото: МВР

Полицијата појаснува дека поставила „мобилна макета на полицаец со радар на надвозникот за тетовско Камењане, а која според првично сондираните сознанија и искуства, „позитивно се одразила врз брзината со која се движеле возилата во насока кон Гостивар и обратно“.

Фото: МВР

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Жена забременила со близнаци еден месец откако родила близнаци

Следно

Телефонски разговор Блинкен – Јанша

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian