ФОТО | Имаше само една работа: Меган Маркл погрешно го нацрта украинското знаме

1 min read

Игрите „Invictus“ , кои ги основаше принцот Хари, беа причината поради која тој и неговата сопруга Меган Маркл се вратија во Европа по цели две години.

Во неделата, актерката имала дружба со семејствата на учесниците во игрите и им читала детски книги на децата. Исто така, Меган ја искористила приликата да ѝ оддаде почит на Украина во овие тешки, воени времиња со тоа што го нацртала украинското знаме.

Сепак, острото око на корисниците на социјалните мрежи веднаш воочило дека нешто не е во ред – војвотката од Сасекс погрешно го нацртала украинското знаме.

Фото: Твитер/EPA

Тоа што е најинтересно е дека фотографиите се објавени на официјалните профили на Британската амбасада во Холандија. Зарем никој не ја приметил грешката?

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Манчестер јунајтед: Тен Хаг официјално го презема кормилото

Следно

Здравствените власти почнаа кампања против антиваксери за МРП вакцина на децата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian