Бесплатно паркирање во општината Центар утре и за време на велигденските празници

1 min read

Паркирањето во Општина Центар за време на велигденските празници ќе биде бесплатно за сите граѓани. На 22 април (петок), 24 април (недела) и 25 април (понеделник) граѓаните ќе можат да паркираат без надомест на сите паркиралишта со кои стопанисува ЈП Паркинзи на Општина Центар.

Од ЈП Паркинзи на Општина Центар соопштија дека согласно програмата за неработни денови за годинава на Министерството за труд и социјална политика, 23 април (сабота) е работен ден и следствено на тоа паркиралиштата со кои стопанисува ЈП ПОЦ ќе работат со вообичаено работно време.

Депото на „Пајак“ службата на ЈП ПОЦ ќе работи 24/7 за време на празниците. Редовната наплата за паркирање на паркиралиштата и издавање на договори во Дирекцијата на ЈП ПОЦ ќе продолжи на 26 април (вторник) со вообичаено работно време, информираат од ЈП Паркинзи на Општина Центар и на граѓаните им посакуваат убави велигденски празници. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Земјотрес од 6,7 степени во близина на Никарагва

Следно

Љубомир Савевски: Богатство за нас е што ќе играме со Норвешка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian