Бесплатен паркинг на зонските паркинзи во Скопје за Велигденските празници

1 min read

За време на Велигденските празници нема да се врши наплата на зонските паркинзи во недела 24.04.2022 и понеделник 25.04.2022, информираат од Јп Градски паркинг-Скопје. 

Со редовна наплата ќе работат катните гаражи Беко и 26ти Јули, паркиралиштата: Кочо Рацин, Градска Болница, Треска и клинички центар Мајка Тереза.

– На сите верници од православна вероисповед им ги честитаме велигденските празници со христијанскиот поздрав ,,Христос Воскресе!” , порачаа од претпријатието. 

skopjeinfo.mk

Претходно

СЗО: Продолжува да опаѓа бројот на заразени и починати од коронавирусот на глобално ниво

Следно

Кулеба за воената помош: Шлемовите и панцирите се важни, ќе умреме заштитени

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian