Жена изгоре во пожар во куќа во Скопје

1 min read

На 19.04.2022 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека настанал пожар во куќа на ул.„Трета македонска бригада“ во Скопје. Пожарот бил изгаснат, а во куќата била пронајдена почината С.Ч.(75) од Скопје.

Смрт констатирал лекар, увид бил извршен од полициски службеници од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било предадено на обдукција.

Се работи на расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Арсовски: Макрадули е разрешен поради подобрување на состојбите во „Пошта“ и јакнење на капацитетите

Следно

По оставката на потпретседателот на црногорскиот Парламент создадени услови за избор на нова влада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian