ВИДЕО | Никогаш повеќе нема да сакате ги фрлите: Еве што се можете да направите од кутиите за јајца

1 min read

Не можете ниту да замислите што се можете да направите од кутиите за јајца…

Веројатно досега кога сте купувале јајца, особено како сега во поголеми количини за Велигден, сте ги фрлале нивните картонски кутии. Но сега, кога ќе видите за што се можат да ви послужат, вие нема повеќе да ги фрлате.

Картоните од јајца многу лесно можат да се рециклираат, но зошто наместо тоа, не би си направиле нешто корисно од нив?

Пронајдовме интересни видеа полни со идеи како да ги искористите овие кутии. Не можете ниту да замислите што се може да произлезе од само еден обичен картон, погледнете во видеата…

Исто така тука се наоѓа уште еден интересен начин како да се искористи кутијата од јајца. Бидете вистински креативни и направете си украсна чинија за разни ситници, погледнете како:

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сараево во куп финалето на БиХ, Велкоски стрелец против Игман

Следно

ВИДЕО | СОНК: Штрајкот продолжува, уште нема договор за спорните прашања

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian