Седум луѓе и мачка: Доколку ги пронајдете на сликата, вашиот мозок е во супер форма

1 min read

На социјалните мрежи започна да се шири интересна оптичка илузија, односно оптичка „мозгалка“.

Неодамна на својот ТикТок ја сподели корисникот „darkseidy“ кој во објавата напиша:

„Велат дека вашиот мозок е во топ форма ако на оваа слика можете да најдете седум луѓе и мачка. Ако најдете шест луѓе, вашиот мозок е ОК, а ако најдете двајца или тројца, тоа значи дека на вашиот мозок му е потребна помош“.

@darkseidy #fyp #find #darkseidy ♬ original sound – meow

И додека некои успеаа да пронајдат се што е потребно во оваа мозгалка, некои пак во коментарите се пожалија дека не успеале целосно…

„Не можам да ја најдам последната личност“, „Ги пронајдов сите луѓе, но не можам да ја најдам мачката“, „Најдов шест луѓе и мачка“, „Луѓе, тука нема мачка“, „Каде треба да се обратам за помош, јас едвај најдов еден човек“… гласеа коментарите.

Доколку и вие се мачите со пронаоѓањето, погледнете го решението, но само доколку претходно навистина се потрудивте.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Челси во чудо, Арсенал доминираше на „Стемфорд Бриџ“

Следно

Вашингтон воздржан околу случајот со клубот „Ванчо Михајлов“: Силно го поддржуваме влезот на С. Македонија во ЕУ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian