Сараево во куп финалето на БиХ, Велкоски стрелец против Игман

1 min read

Денеска во реванш натпреварот од полуфиналето во Купот на Босна и Херцеговина, славеше составот на Сараево како гостин со 0:2 против Игман.

Со истиот резултат играчите предводени од македонскиот тренер Александар Васоски триумфираше и во првиот меч.

На денешниот дуел првиот гол беше дело на нашиот напаѓач Крсте Велкоски во 29 минута од средбата на стадионот „Грбавица“.

Конечниот епилог го постави Дал Варешановиќ во 90 минута. Противник на Сараево финалето ќе биде подобриот од дуелот Тузла Сити – Вележ Мостар.

Поблиску до финалната пресметка е Вележ Мостар кој победи на првиот дуел со 4:0.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Албански екс министер за правда повикува на обединување на албанската и косовската армија против Србија

Следно

ВИДЕО | Никогаш повеќе нема да сакате ги фрлите: Еве што се можете да направите од кутиите за јајца

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian